כדורי הרגעה מומלצים

רופאים אינם נותנים תרופות הרגעה ותרופות הרגעה מבלי לשקול את היתרונות והחסרונות. אם המתרגל שלך חושב שאתה צריך אותם, יש לו סיבות טובות. אבל חשוב לדעת שתרופות אלו אינן נטולות סיכונים מטבען, אז אתה יכול לדבר עם הרופא שלך על כל דאגה או שאלה שיש לך.

גם כאשר נוטלים תרופות הרגעה או כדורי הרגעה מומלצים כפי שנקבע, אתה יכול לפתח סובלנות. סובלנות פירושה צורך ביותר מהחומר כדי לקבל את אותן ההשפעות הרצויות. אתה עלול גם לחוות תסמיני גמילה אם תנסה להפסיק.

יש אנשים שלוקחים יותר מהמרשם שלהם ממה שנרשם. אחרים משתמשים לרעה בתרופות ללא מרשם מלכתחילה. גורמי סיכון אלו יכולים להגביר את הסיכוי שלך לפתח התמכרות.

רופא מחזיק כדורי הרגעה

מה הם תרופות הרגעה?

תרופות הרגעה פועלות על מערכת העצבים המרכזית שלך. הם מאטים את פעילות המוח ויכולים לעזור לך להרגיש נינוח ורגוע יותר. לעתים קרובות רופאים רושמים תרופות הרגעה לטיפול בהפרעות שינה וחרדה. הם משמשים גם להרדמה כללית [1].

במקרים מסוימים, תרופות אלו עלולות לגרום לאופוריה. הם גם נוטים לגרום לתופעות לוואי אחרות, כולל:

 • שיקול דעת לקוי
 • בעיות זיכרון
 • בעיות קואורדינציה

תופעות לוואי חמורות עשויות לכלול:

 • תסיסה
 • תוֹקפָּנוּת
 • פָּרָנוֹיָה
 • רעיונות אובדניים

ישנם שלושה סוגים עיקריים של תרופות הרגעה, וכל אחד עובד מעט שונה:

ברביטורטים – ברביטורטים יכולים לטפל ב:

 • נדודי שינה
 • כאבי ראש
 • התקפים

למרות שהם פופולריים בשנות החמישים והשישים, הם נרשמים לעתים רחוקות כיום. הברביטורטים כוללים חומרים כמו נמבוטל, סקונאל ואמיטל. רופאים נוטים כיום לרשום בנזודיאזפינים במקום ברביטורטים לטיפול באותם דברים.

בנזודיאזפינים – בנזודיאזפינים, או בנזוס, משמשים לטיפול במספר מצבים, כולל:

 • חֲרָדָה
 • בהלה
 • בעיות שינה
 • גמילה מאלכוהול

תרופות אלו כוללות Xanax, Ativan, Valium ו- Klonopin. כיום, מרשמים של בנזודיאזפינים נפוצים ביותר. מחקרים מראים שהם נרשמים בכ-66 מיליון פגישות רופאים בשנה.

בשימוש נכון לפרקי זמן קצרים, הבנזוס עשוי לעזור להקל על תסמיני החרדה. אבל ככל שאתה לוקח אותם יותר זמן, כך גדל הסיכון לסובלנות. חלק מהמשתמשים לטווח ארוך מתעללים בגלולות שלהם.

תרופות Z – תרופות Z נרשמות בדרך כלל לבעיות שינה. תרופות אלו כוללות את סונטה, לונסטה ואמביאן.

מה הם תרופות הרגעה?

מה הם תרופות הרגעה

בדיוק כמו תרופות הרגעה, תרופות הרגעה יכולות לטפל בחרדה ובבעיות שינה, אך הן פועלות גם לייצב את מצב בריאות הנפש שלך, כמו הפרעה דו קוטבית. הרופא שלך עשוי לרשום לך כדור הרגעה שיעזור לך להתמודד עם משבר קצר טווח. אם אתה מרגיש כאילו התאבדות היא אופציה, למשל, תרופות יכולות לעזור לך להרגיש רגוע ומסוגל לקבל החלטות טובות. 

חלק מתרופות נוגדות דיכאון הן תרופות הרגעה, אך לא תרופות הרגעה.

ישנם שני סוגים עיקריים של כדורי הרגעה:

חומרים אנטי פסיכוטיים:

תרופות אלו, הידועות גם בשם נוירולפטיקה, כוללות את Abilify, Seroquel ו-Risperdal. הם פועלים על ידי שינוי רמות כימיות בתוך המוח. למרות שזה יכול להיות מועיל, תרופות אלה יכולות גם לגרום לתופעות לוואי כמו:

 • עלייה במשקל
 • הַרגָעָה
 • סיכון מוגבר לפתח סוכרת מסוג 2

חשוב מאוד להימנע מאינטראקציות של תרופות מסוכנות עם תרופות אנטי פסיכוטיות. לרוע המזל, מחקרים מראים שכ-17% מהאנשים שמשתמשים בהם משתמשים גם בקוקאין, אלכוהול, מת' או אופיואידים.

תרופות נגד חרדה:

לאלו שחושבים איך מתמודדים עם חרדה,תרופות אלו ידועות גם כתרופות חרדה, והן פועלות על ידי שינוי מערכת המסרים של המוח. בנזודיאזפינים כלולים בקבוצה זו.

איך נראית התמכרות לתרופות הרגעה או תרופות הרגעה?

כאשר אתה נכנס לתוכנית טיפול עבור שימוש לרעה בתרופות הרגעה או הרגעה, תקבל טיפול שיכול לעזור לך:

אישה מחפשת תרופות הרגעה או כדורי הרגעה

גלה את החוזק שלך:

ייתכן שיהיה עליך לצייר מאגרי מידע נסתרים כדי לעזור לך להימנע מהדחף לחזור לגלולות שלך. הצוות שלך יכול לעזור לך למצוא את הכוח הזה באמצעות דיבור, בניית מיומנויות וקהילה.

מצא את עמיתיך:

התמכרות יכולה להיות מבודדת. אתה עלול להרגיש שאתה מתחבר רק לאנשים שמשתמשים גם בסמים. בטיפול, אתה יכול למצוא אנשים אחרים שמקווים להפסיק, בדיוק כמוך.

לפתור קונפליקטים:

אולי קיבלת החלטות במהלך ההתמכרות שלך שאינך גאה בהן. אולי כמה מבני משפחה התרחקו ממך בגלל ההחלטות האלה. המטפל שלך יכול לעזור לך לתקן את הנזק הזה באמצעות טיפול משפחתי או זוגי.

רפא את רוחך:

ייתכן שיש לך מחלת נפש בנוסף להתמכרות שלך. זה עלול להשאיר אותך בסיכון להישנות. הצוות שלך יכול לעזור לך להתמודד עם הנושא הזה.

ייתכן שתוכנית ההחלמה שלך לא תיראה כמו של מישהו אחר. יכול להיות שאתה צריך דברים שאחרים לא צריכים, או שאתה לא צריך פתרונות שהם צריכים. צוות הטיפול שלך יכול לעזור לך למצוא את התוכנית והכדורי הרגעה מומלצים שהכי מתאים לך.

קרא גם את מה זה חרדה חברתית כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן